Tokat’ta seçim coşkusu meydanlara sığmadı

TOKAT HABER GAZETESİ / Nurhan İÇMEZ

TOKAT (İGFA) – Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, seçim kampanyası kapsamında gerçekleşen Devegörmez Mahalle Buluşması’nda halka seslendi. Klâsik salon buluşmalarının ötesine geçen bu aktiflik, vatandaşların ağır ilgisi nedeniyle meydanlara taşarak miting atmosferinde gerçekleşti. Lider Eroğlu’nun samimi ve içten yaklaşımıyla halkla buluştuğu bu özel günde, gerçekleştirilen projeler ve gelecek devir için planlanan vizyon projeler halkla paylaşıldı. İşte bu tarihi buluşmadan kıymetli başlıklar:

GÖNÜL KÖPRÜLERİYLE BİRLEŞEN TOKAT
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Devegörmez Mahallesi’ndeki buluşmada, mahalle sakinleri ve tüm Tokat halkına teşekkürlerini sunarak başladı. Eroğlu, “Bu akşam bizleri aile sıcaklığında karşılayan, coşkuyla dayanak veren her birinize minnettarım” dedi. Lider, gönül insanı olduklarını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yolunda, Tokat’a olan sevgi ve bağlılıklarını her fırsatta gösterdiklerini belirtti.

ON YILLIK İCRAATLAR VE GELECEĞE DAİR VAATLER
Lider Eroğlu, vazife mühleti boyunca Tokat için gerçekleştirdiği 124 projeyi anımsatarak, “Her bir projemiz, sizlerin takviyesi ve dualarıyla hayata geçti” sözlerini kullandı. Gelecek periyot için gayelerini de paylaşan Eroğlu, nüfusu ve ekonomiyi büyütmeyi, turizm ve tarım alanlarında gelişmeler sağlamayı öncelikli gaye olarak belirlediğini açıkladı. Kentsel dönüşüm ve yeni konut projeleriyle Tokat’ı daha yaşanabilir bir kent haline getirmeyi amaçladıklarını vurguladı.

SEÇİMLER VE TOKAT’IN GELECEĞİ
Eroğlu, 31 Mart seçimlerinin Tokat için bir dönüm noktası olacağını vurgulayarak, “31 Mart’ta düğünümüz var. Bu kentin daha güzel hizmetlerle buluşacağı bir gün olacak,” dedi. Mahalle buluşmasının coşkusuna dikkat çeken Eroğlu, “Salonlara sığmayınca meydanlara taştık. Bu, bizim ne kadar büyük bir aile olduğumuzun göstergesi. 31 Mart’ta Tokat için, siz pahalı hemşehrilerimiz için gece gündüz çalışmaya, dertlenmeye kelam veriyorum,” tabirlerini kullandı.

TOPLU KONUT PROJELERİNE BÜYÜK VURGU
Lider Eroğlu, en değerli gördüğü mevzuların başında kenti büyütmek olduğunu belirterek, “Nüfusu ile, iktisadı ile, turizmi, tarımı ile büyütmek üzere bir kaygımız var. 175 Bin nüfusa sahip bir kentiz. Önümüzdeki 10 yılda inşallah 250 Bin nüfusu yakalayacaktır. Bizler de 10 yılı, 50 yılı planlayan çalışmalarımızı hayata geçiriyoruz. Öncelikle coğrafik, imar alanlarını büyüteceğiz. Kentimizin nüfusunun yaşadığı yerleri belirlerken kente yeni konut alanları oluşturarak konut fiyatlarını aşağı çekmeyi planlıyoruz. 10 Yılda yaptığımız çalışmalara ek kentsel dönüşüm çalışmalarımızla önümüzdeki 5 yıllık sürecin planını hazırladık. Bundan tam bir ay evvel Toplu Konut Yönetimimizle yaptığımız görüşmeler sonucunda Tokat’ımızda tam 2 Bin konutun TOKİ yönetimi ve belediyemiz işbirliğinde yapılmasının kararını aldık. 2 Bin Konut atılımımız Tokat’ımıza iyi olsun” dedi.

750 KONUTUN DÖNÜŞÜMÜ YAPILACAK
Lider Eroğlu, kentsel dönüşüm çalışmalarına vurgu yaparak, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ve Kentsel Dönüşüm Başkanlığımızla da 750 hanemizin dönüşümünü birlikte yapacağız. Bizler konuşmuyoruz, kaf dağından vaatler vermiyoruz. Bizler bu kentin gereksinimi olan gerçekçi projelerle sizlerin karşısındayız. Belediyemizin yapacağı konut ataklarından birisi de 72 adet konutumuzun da ihalesine çıktık. 11 Mart’ta ihalesini yapıyoruz. Kentsel dönüşüm kapsamında yapacağımız 72 konutun da temelini atacağız” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir