Jasikevicius, Baskonia Vitoria-Gasteiz galibiyetini değerlendirdi

İSTANBUL (İGFA) – Fenerbahçe Beko’nun EuroLeague’in 27. haftasında İspanya temsilcisi Baskonia Vitoria-Gasteiz’i 111-96 mağlup ettiği karşılaşmanın akabinde Fenerbahçe BEKO Başantrenörü Sarunas Jasikevicius açıklamalarda bulundu.

Maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında müsabakayı kıymetlendiren Sarunas Jasikevicius, “Oyuncuları ve taraftarlarımızı tebrik ediyorum. İnanılmaz bir atmosfer vardı. Nitekim taraftarlar ismine seyir zevki yüksek bir maç oldu. İki EuroLeague kaybından sonra ritmimizi bulmuş olduk. Değişik bir orta oldu bu sefer; hem dinlenebildiler hem de birçok yerlere gidebildiler. Tekrar çalışmaya başladığımızda yarı ekiple çalışabildik. Sonra ulusal ekip oyuncuları Avrupa’nın birçok yerinden gelmeye başladı. Galibiyet ismine memnunum. Televizyondan ya da tribünlerden izleseydim nitekim keyif alırdım. Ancak savunma ismine daha düzgün şeyler yapmamız gerekiyor atağa uygun biçimde devam ederek.” dedi.

17 sayıyla oynayan Tarık Biberovic’in performansıyla ilgili soruya ise koç Jasikevicius, “Birçok gençte olduğu üzere sabırlı olması gereken bir oyuncu. Uygun anları da berbat anları da var. Siz yalnızca düzgün şutlarını görüyorsunuz fakat genel olarak da birçok alanda düzgün oyuncu. Savunması da düzgün. Ancak çok daha uygun olabileceğini düşünüyorum. Potansiyelinin yalnızca %50-60’ını kullanıyor şu anda. Tüm gençlerde olduğu üzere ne kadar gelişebileceği kendisine bağlı. Çalışması lazım, profesyonel olması lazım, rutinler oluşturması lazım hem saha içinde hem saha dışında. Umarız bu yeteneğini harcamaz ve profesyonel bir oyuncu olarak devam eder. Onun mükemmel oyuncu potansiyelini ortaya çıkartmak için biz antrenör grubu olarak daima dayanak olacağız.” formunda karşılık verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir