Togg SUV’un fiyatı ne kadar olacak? Şirketin planı belli oldu! Rakam ortaya çıktı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Habertürk’te katıldığı canlı yayında açılışına günler kala Türkiye’nin arabası Togg’un fiyatıyla ilgili yeni açıklama yaptı. Bakan Varank, şirketin fiyat siyasetini anlattı.

Togg SUV’un fiyatını, şirket siyasetine nazaran vatandaşların başında oluşturabileceğini belirten Bakan Varank şu ifadeleri kullandı;

Bu bir özel dal yatırımı. Firma bir araç üretiyor lakin aslında bir marka oluşturuyor. Bu markanın bu şirketin sürdürülebilir olması gerekiyor. Bu bir toplumsal sorumluluk projesi değil. Şirket satışıyla ilgili yapacaklarıyla ilgili planlamalarını kendisi yapıyor.

ŞİRKET ŞUNU SÖYLÜYOR…

Birinci günden beri şirketin söylediği birinci piyasaya çıkacak otomobil C segmenti SUV bir araç. Şirket şunu söylüyor. C segment SUV Türkiye’deki pazardan hisse almak için uğraşacağız. Şu anda Türkiye’de C segmenti SUV akaryakıtlı ya da dizel araçlar hangi fiyat marjında satılıyorsa o fiyat marjından piyasaya girmek için hazırlıklarımızı yapıyoruz.

VATANDAŞLARIMIZ BUNA NAZARAN FİYAT OLUŞTURABİLİR

Mart’ta satışlar başlayacak. Bugünden bir fiyat söylemek ne kadar makul. C segmenti SUV araçlarla rekabet edecek fiyatlardan piyasaya çıkacak. Vatandaşlarımız da buna nazaran fiyat marjını başlarından oluşturabilirler.

Bakan Varank ayrıca, 2023 yılının sonuna kadar şarj sorunun olmayacağını belirtti.

29 EKİM TOGG İÇİN TARİHİ GÜN

29 Ekim’de Türkiye’nin arabası Togg’un fabrikası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iştirakiyle merasimle açılacak ve birinci arabalar üretim bandından inecek.

TOGG SUV’UN FİYATI NE KADAR OLACAK?

Şirketin siyasetine nazaran, Türkiye’de satılan içten yanmalı C-SUV’ların fiyatı baz alındığında, Togg SUV’un fiyatının 800 bin TL ile 1 milyon TL ortasında olması bekleniyor.


KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir