‘Susturamayacaksınız’ dedi ama konsercisi kim çıktı

Şarkıcı Melek Mosso, 5 Haziran’da gerçekleşen PowerTürk Müzik Mükafatları merasiminde konuştu. Aldığı mükafatı ‘yargılanan, ittirilen, katledilen bütün kadınlara’ armağan ettiğini söyleyen Mosso, uzun müddet alkışlandı.

Melek Mosso’nun konuşması şu biçimdeydi: “Ben bu mükafatı yüzyıllardır bu toplumda, dünyada ötekileştirilen kıyafetleri ile, kahkahasıyla bayan olmanın gerektirdiği her şeyle yargılanan, ittirilen, katledilen bütün bayanların ruhlarına armağan olarak alıyorum.

Sesimiz hiç bir vakit kısılamayacak. Ben bayan müzikçilerin, bayan sanatkarların, bu toplumda kadınlığıyla her vakit gurur duyan bir bayanım. Her vakit onların gerisinde olacağım. Kimse beni susturamayacak. Konuşmaya, üretmeye ve müzik söylemeye devam.”

Mosso merasimin akabinde Instagram hesabından yaptığı paylaşımda “Beni destekleyen herkese çok teşekkür ederim. Heyecandan kendimi tam tabir edemesem de beni bilen bilir. Bu mükafatı başta Bergen olmak üzere bütün katledilen kız kardeşlerim için alıyorum. Katillerin uygun hal almadığı, hiçbir bayanın mevt endişesiyle yaşamadığı ve ötekileştirilmediği bir gelecek hepimizin olsun”

KONSERLERİNİ AKP’Lİ İŞ İNSANI ORGANİZE EDİYOR

Yaptığı konuşmada “Sesimiz hiçbir vakit kısılmayacak. Kimse beni susturamayacak” diyen Melek Mosso’un konserlerini, AKP’ye yakın iş insanı Polat Yağcı’nın sahibi olduğu Poll Production şirketinin yaptığı ortaya çıktı.

Polat Yağcı’nın Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu dahil birçok politikle fotoğrafları bulunuyor.

Binali Yıldırım da Polat Yağcı’nın bir arada kadraja girdiği isimler arasında.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2018 seçimlerinde kullandığı Eroğlu Erdoğan müziği da Arter Reklam ve Polat Yağcı’nın sahibi olduğu Poll Production iş birliği ile tüm dijital platformlarda yayınlamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir