Son Dakika: Trabzonspor’un yeni Başkanı Ertuğrul Doğan oldu

Trabzonspor‘da Lider Ertuğrul Doğan oldu. Ahmet Ağaoğlu’nun istifasının akabinde tek aday olarak seçime giren eski asbaşkan Ertuğrul Doğan, Bordo-Mavili kulübün yeni başkanı seçildi.

“ÇOK MUTLUYUM”

Trabzonspor lideri olmanın, bordo-mavili her taraftarın hayali olduğunu belirten Ertuğrul Doğan, “Trabzon sokaklarında, tribünlerinde büyüyen birisi için Trabzonspor başkanlığı olayın son noktası. Delegelerimiz bana sağolsun bu yaşta bu talihi verdi. Çok memnunum natürel bu başka bir husus ancak işimiz çok zor” diye konuştu.

“SORUNLAR ÇOK NET VE TAHLİLİ BELLİ”

Kulübün yaşadığı ekonomik problemlerin tahlil beklediğini belirten Doğan, DHA’ya şöyle konuştu: “Sadece Trabzonspor’un sorunu var üzere bir durum ortaya çıkıyor ancak bu Türk futbolunun genel sorunu iktisat. Önemli bir sorun bunun hemen çözülmesi lazım. Biz Trabzonspor Kulübü olarak kendi iktisadımızı sürdürülebilir hale getirmek için ne yapmamız lazım derseniz, bunları biliyoruz. Yaklaşık 5 buçuk yıldır bu işin içerisindeyim. Problemler çok net ve sıkıntıların tahlili de belirli. Trabzonspor topluluğunu ve gücünü gerimize alarak bu sıkıntıları çözmek için uğraşacağız.”

“STAT SPONSORLUĞUMUZ İÇİN ÇALIŞMAYA BAŞLAYACAĞIZ”

Trabzonspor’a gelir getirecek projeler için çalışacaklarını söyleyen Doğan, “Stat sponsorluğumuz şu an boş. Kıymetli hususlardan bir tanesi bu. Bununla alakalı birinci toplantımızdan sonra bir takım oluşturup bununla alakalı çalışmaya başlayacağız. Bunun dışında Kartal’daki toprağımızla alakalı planlamalarımız var. Bugüne kadar çeşitli görüşmelerimiz olmuştu ancak bir aksiyon alamadık. Basına yansımayan öbür hususlarda ise çalışmalarımız devam ediyoruz” diye konuştu.

“BİR PROJEYLE ÇÖZÜLEBİLECEK SORUNUMUZ YOK”

Uzungöl’de bulunan HES projesinin yüzde 90’lık kısmına ortak alınmasıyla ilgili, proje hayata geçtikten sonra yüzde 10’luk hisseden kazandıracağı gelirin kâfi olmayacağını söz eden Doğan, “Kulübe katkı sağlayacak natürel lakin bizim sorunlarımız daha büyük. Bizim bir projeyle çözülebilecek sorunlarımız yok. Natürel ki karın belirli bir kısmını alacağımız için Trabzonspor’a bir gelir kapısı olacak” tabirlerini kullandı.

“ŞU AN GÖRÜŞTÜĞÜMÜZ HİÇBİR HOCA YOK”

Abdullah Avcı’nın ayrılığının akabinde Orhan Ak’ın yönettiği bordo mavili gruba kısa müddette yeni teknik adam bulmak için çalışacaklarını açıklayan Doğan, “Şu an görüştüğümüz hiçbir hoca yok. Yönetim kurulu toplantımızdan sonra arkadaşlarımızla bir arada oturup karar vereceğiz. Sonrasında aşikâr adaylar üzerinden bana veya bir yönetim kurulu üyesine yetki verilecek. Bu yetkiyle birlikte görüşmelerimizi yapacağız” dedi.

“ALTAPIDA BÜSBÜTÜN DEĞİŞECEK BİR TERTİP YAPACAĞIZ”

Trabzonspor altyapısında önemli bir yenilenme olacağını söyleyen Doğan, şunları kaydetti: “Bunu öze dönüş olarak isimlendirmeyeceğim. Her oyuncunun doğrusu lazım. Yerli ve yanlışsız oyuncu olması lazım. Bunun için de altyapıda o oyuncunun çok uygun eğitim alması, altyapısını sağlaması, gelişimini sağlaması lazım. Trabzonspor’da bu süreçler bu türlü yürümüyor. Bizim periyodumuz de dahil olmak üzere, Trabzonspor ekonomik bir zahmet yaşıyor ve bir anda 10 oyuncu gidip altyapıdan 10 oyuncu geliyor. Lakin bu plan dahilinde çıkmadığı için oyunculardan randıman alma talihin ortadan kalkıyor. Birinci başta altyapıdaki bu tertibi ve planlamayı sağlamamız lazım. Bununla alakalı olarak yabancı bir firmayla 1 yıldır çalışmamız sürüyor ve bunun sonuna geldik. Yeniden burada önümüzdeki hafta Trabzon’daki 2 takımla muahede yapacağız. Bu çok uzun ve ayrıntılı bir husus. Altyapıda büsbütün değişecek bir tertip yapacağız.”

“AYNI YANILGI İKİNCİ KERE YAPILINCA KUSUR OLMAKTAN ÇIKIYOR”

Trabzonspor’un sıkıntılarını çözerken toplulukla ortak hareket edeceklerini söyleyen Doğan, “Kulübümüzün durumu bir gerçek ve topluluğumuzla gerçekleri konuşmamız lazım. Biz bundan sonraki süreçte doğrusuyla eğrisiyle yapacağımız her işi anlatarak topluluğumuza taşıyarak yapacağız. Olağan ki bu süreçte eksiklerimiz olacaktır ancak bunları minimuma indirmek için buradayız. İş hayatımda da bunu bu türlü yapıyorum. Bir yanılgıyı yaptık fakat tıpkı kusur ikinci kere yapıldığı vakit yanılgı olmaktan çıkıyor. Bunu çok uygun planlamamız lazım. Bu planlamalarla alakalı olarak çalışmalarımız hazır. Topluluğumuzun da takviyesiyle inşallah bu ıstırapları yaşamayacağız” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir