Son Dakika: Galatasaray’da Burak Elmas ve Dursun Özbek dönemleri hem mali hem idari olarak ibra edildi

Galatasaray‘da yıllık olağan mali genel heyet toplantısında eski lider Burak Elmas ve Dursun Özbek idarelerinin ibrasi bir ortada oylandı.

İKİ DEVİR DE İBRA EDİLDİ

Galatasaray olağan mali genel konseyinde, 2022 yılında vazife yapan Burak Elmas ve Dursun Özbek idarelerinin faaliyetleri, mali ve idari istikametten, oy birliğiyle ibra edildi.

İbra edilen Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, doğum günündeki bu kararın aldığı en büyük ikram olduğunu tabir edip şu açıklamayı yaptı:

“Bugün benim doğum günüm. Doğum günümde en büyük armağanımdır bu. Demek ki gerekli sevgi iklimi yaratıldığı vakit onun etrafında birleşebiliyoruz. Dosta, düşmana endişe veriyoruz” açıklamasını yaptı.

“DOSTA DÜŞMANA KAYGI VERİYORUZ”

Hep birlikte tek yumruk olmanın manzarası işte bu. Dosta düşmana artık endişe veriyoruz. Genel konsey, bugün bunu sağlamıştır. Hepinize çok teşekkür ediyorum.

“BİRBİRİMİZİ SEVELİM

Açılış konuşmamda projelerimizi anlattık ve sevgili Erden Kardeşim de 2023 gayelerimizi ve vizyonumuzu anlattı. Tekrar söylüyorum; Bu projelerin gerçekleşmesi bir şeye bağlı, birbirimizi sevelim. Sevgi iklimi birtakım şeylerle ölçülemez. Gerisini bize bırakın.”

Galatasaray’ın eski başkanı Burak Elmas, şu açıklamaları yaptı:

“Göreve geldikten sonra önceliğimiz, Galatasaray’ın sürdürülebilir olmayan finansal yapısını düzeltmek ve bu düzeltmeyi yapmak için güç kararları alma yüreğini gösterebilmek üzerine konseyiydi. Bunun için değerli projeleri hayata geçirmeye çalıştık.

“ERİMEKTE OLAN İKTİSATLA BAŞLADIK”

Henüz pandemi sürecinden yeni çıkan, dönem başı kombine gelirlerinden mahrum, naklen yayınları avro bazında erimekte olan bir spor iktisadı, denk bütçe verme mecburiyeti gerektiren ve borçlanma yasağı getiren Bankalar Birliği muahedesi, federasyonun getirmiş olduğu futboldaki yabancı sportmen transferi limiti üzere birçok gerçeklikle misyona başladık. Tüm bu gerçeklik içerisinde kulübümüzün ileriye dönük finansal yapısını önemli halde koruyacak kararlar aldık.

“1 MİLYON EURONUN ALTINDA MAAŞLAR VERDİK”

Bütün bu çalışmalarımız sonucunda kulübümüzün net borçluluk oranını son yılların en düşük düzeyine getirmeyi başardık. En büyük maliyetimiz olan futbolcu fiyatlarına de önemli biçimde eğildik. Futbolcu maliyetlerinde önemli manada denetimli bir halde gitmeye çalıştık. Yeni yaptığımız kontratları bir milyon avro düzeyinin altında maaşlarla yaparak, genç sportmenler transfer etmek istedik.

“DAVALARI KAZANDIK”

Uzun yıllardır işgal altında olan Galatasaray Adamızın merhum liderimiz Mustafa Cengiz periyodunda başlatılan hukuk gayretini yakından takip ederek çok kısa müddette davaları kazandık. Galatasaray Adamızı devrimizde tahliye etmeyi başardık. Florya projesinde ihale çıkılmıştı ancak daha sonra iptal edilmişti. Burada Emlak Konut’a ilişkin olan arazinin Galatasaray’a kazandırılma projesi vardı. Bu proje idarelerde devamlılığın hoş bir örneği oldu.

“ERDEN TİMUR İLE TEKRAREN KONUŞTUK”

Bu, sevgili Erden Timur ile birlikte tekraren konuştuğumuz, kendisinin de fikri olan ve daha sonra da Sayın Başkanımız Dursun Özbek’in deneyim, bilgi ve birikiminden yararlandığımız çok değerli bir projeydi. Bu projede çok değerli adamlar atıldı. Bugün Sayın Başkan ve ekibinin, Galatasaray tarihin en değerli projelerinden olan bu projeyi sonuçlandırmasından ötürü çok memnunum. Kendilerine de göstermiş oldukları büyük muvaffakiyet için teşekkür ve tebrik ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir