Nebati: Sen git soğanın cücüğüyle oyna biraz cücüğüyle

AK Parti’nin Mersin milletvekili adayı ve Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, partisinin Silifke İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen bayramlaşma programına katıldı.

Daha sonra seçim otobüsünden partililere hitap eden Nebati, ‘seccade’ polemiğiyle Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı.

Nebati’nin açıklamalarından satır başları şöyle:

ZATEN BİLMİYORSUN: Onlar seccadenin bile farkına varmadan ayakkabılarıyla üzerine basarlar. Onun için ‘Efendim bilmiyordum…’ Aslında bilmiyorsun. Sen seccadenin ne olduğunu bilsen ayakkabınla basar mısın? Basmazsın.

SOĞAN FİYATLARI: Kimileri mevsimsel koşullardan ötürü fiyat değişikliği yaşanan soğana oynuyor.

Şimdi yeni eser çıkmaya başladı ya soğan fiyatları aşağı gitmeye başladı. Ben de onlara diyorum ki, git cücüğüyle oyna biraz cücüğüyle… Adamın bütün şeyi şu; ‘Efendim, şu an ne olacak bu İHA’lar, SİHA’lar? Uçaklar, yollar ne işe yarıyor?’ Ya mübarek adam, Silifke’nin çileğini, yoğurdunu Ankara’da, İstanbul’da yemek için yol lazım yol lakin bunu bile bilmezler, anlamazlar. Onun için biz yolumuza devam edeceğiz, üreteceğiz, çalışacağız. Onlar lakin lak lak yaparlar, toplumsal medyada hayatlarını geçirirler ve zannederler ki toplumsal medyada iktidar oluyor. Sen toplumsal medyada iktidar olmaya devam et. Biz vatandaşa dokunuyoruz.

İSTANBUL’DA İNSANLARI İŞTEN ÇIKARDINIZ: Tam dört aydır soruyorum bunlara. Ya arkadaş sen IMF’ye gidecek misin, gitmeyecek misin? Çık de ki ‘Ya gideceğim, ya gitmeyeceğim.’ Asla yanıt yok. Pekala sen iktidara gelirsen faizleri artıracak mısın, artırmayacak mısın? Bunun karşılığını ver. ‘Ya biz gelince güzel olacak…’ Seni büyükşehirlerde gördük. İnsanlara ‘Namus kelamı, işten çıkarmayacağız.’ dediniz. Birinci geldiğiniz gün İstanbul’da insanları işten çıkardınız.

DOĞALGAZ: Artık ne diyorlar biliyor musunuz? ‘Gazı Putin veriyor.’ Ya sen anlamazsın, Togg’un İtalya’dan geldiğini zannedersin. Sen bir eziksin. Türkiye’nin yapamayacağını düşünüyorsun. Gazı, Türk mühendisleri ve sismik gemileri buldu. Sondajları çıkardı ve millete bir ay ücretsiz veriyor. Sen git ağla. Biz işimizi yapıyoruz. Bunlar İhtilal arabasını, İHA’ları, SİHA’ları da engellediler. Türkiye’nin 1970’lerde Akkuyu’yu açması gerekirken nükleer santralleri yaptırtmadılar. Meğer hepsi Recep Tayyip Erdoğan’ı bekliyormuş.

LGBT: Zira biz, iriyiz, beraberiz, daima birlikte Türkiye’yiz. Biz bunu söyleye söyleye bunların ezikliğini tahminen tedavi edebiliriz. Türk bayrağı güçlü, Türkiye’de okunan ezan kuvvetli. Seccadeye hürmet güçlü, ailemiz sağlam. Biz ‘bayrak’ diyoruz, LGBT’ye de karşıyız. Biz ‘aile’ diyoruz, medeniyetimize sahip çıkıyoruz. Biz ‘üretim’ diyoruz, ülkeyi büyütüyoruz. Biz büyüme diyoruz, güçlü hale geliyoruz. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir