Gezi tutuklusu Tayfun Kahraman’dan yeni yıl mesajı

Gezi Parkı Davası’nda hakkında 18 yıl mahpus cezası verilen ve Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan Tayfun Kahraman’ın toplumsal medya hesabından yeni yıl bildirisi yayımlandı.

“2023’te Seyahat Parkı’nda bir ıhlamur ağacı altında, Taksim Meydanı’nda buluşacağız! #BirlikteÖzgür2023” tabiriyle paylaşılan bildiride şöyle denildi:

“2023’TE KARDEŞLİK VE ADALETİN HAKİM OLMASINI UMUYORUM”

“2022 biz Seyahat tutsakları ve yakınlarımız için olduğu kadar tüm ülke için çok şiddetli bir yıl oldu. Son günlerine yalnız bizlerin değil, bütün yurttaşların maruz kaldığı örgütlü adaletsizliği tescilleyen bağımlı ve taraflı yargı kararlarının damga vurduğu eski yılı geride bırakırken, 2023’ün umutları, sevinçleri ve memnunluğu beraberinde getirmesini, memleketimizde demokrasi, özgürlük,  kardeşlik ve adaletin hakim olmasını umuyorum.

“GEZİ PARKI’INDA BİR IHLAMUR AĞACI ALTINDA BULUŞACAĞIZ”

*Bu karanlık yakında sona erecek ve İstanbul’un özgür sokaklarında, Mimar Sinan’ın rıhtımında, boğaz kıyılarında bir bankta, Eminönü’nün telaşlı sokaklarında, Seyahat Parkı’ında bir ıhlamur ağacı altında, Taksim Meydanı’nda buluşacağız. Biz kazanacağız. Sevgi ve dayanışma ile memnun yıllar.”

Gezi tutuklusu Çiğdem Mater, cezaevinde yakınlarıyla buluştu

UMUDU CANLI TUTMAYA DEVAM

Gazeteci Murat Utku, Seyahat tutuklusu eşi Çiğdem Mater’i, Bakırköy Bayan Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumu’nda ziyaretine ait fotoğrafları toplumsal medya hesabından paylaştı.

Utku, “Bakırköy’den son açık görüşümüzden bu fotoğraflar. 2023 Çiğdem ile özgürce buluşacağımız, sarılacağımız, hoş günleri birlikte kutlayacağımız bir yıl olacak. Umudu canlı tutmaya devam…” dedi.

NE OLMUŞTU?

Gezi davasında ‘hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs etme’ cürmünden İstanbul 13’ncü Ağır Ceza Mahkemesi Osman Kavala için ağırlaştırılmış müebbet, Ayşe Mücella Yapan, Çiğdem Mater Utku, Ali Hakan Altınay, Mine Özerden, Şerafettin Can Atalay, Tayfun Kahraman ve Yiğit Ali Ekmekçi hakkında da 18’er yıl mahpus cezası vermişti. Tüm sanıklar hakkında ayrıyeten tutukluluk kararı verilmişti. İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi kararı yerinde bulduğunu açıklayarak onamıştı. Evrak temel tarafından de Yargıtay’a temyiz edilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir