Fatih Altaylı’dan “eskiden daha zeki biliyordum onu” diyen Yarkadaş’a: Hem benden daha zeki, hem de o ortalamaya hitap ederek milletvekili olan ben değilim

Habertürk muharriri Fatih Altaylı, kendisi için “Eskiden çok daha zeki biliyordum onu” diyen Barış Yarkadaş’a, “Açık söyleyeyim, ben de Kılıçdaroğlu’nun adaylığını tercih ederim ancak şunu da bilirim oy kullanmaya başladığım günden beri yani yaklaşık 40 yıldır bir kere bile benim oy verdiğim parti sandıktan 1. Parti olarak çıkmadı. Muhtemelen Barış Yarkadaş’ın da durumu farklı değildir.

Bu yüzden de Barış’a sormak isterim. “Bir adayı desteklemek için muhalefetin muhtemel öbür adaylarını bu kadar yıpratmasının manası nedir?” Madem beni aptal buluyor, aptala anlatır üzere anlatsın.” dedi.

Altaylı, Barış Yarkadaş’ın ortalama zekası 90 IQ olan bir millete hitap ettiğini belirterek, “Ortalaması 90 ise ortada 30’lar, 40’lar da var demektir. Bunu benden düzgün bilmesi lazım. Hem benden daha zeki, hem de o ortalamaya hitap ederek milletvekili olan ben değilim!” tabirlerini kullandı.

Yazının tamamı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir