Dünya Motokros Şampiyonası’nın tanıtım toplantısı yapıldı

Feriye Sarayı’nda düzenlenen toplantıya; Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Afyonkarahisar Belediye Lideri Mehmet Zeybek, Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar ile çok sayıda davetli katıldı.

BEKİR YUNUS UÇAR: EN DÜZGÜN 7 FEDERASYON ARASINDAYIZ

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, Türkiye mesken sahipliğinde Afyonkarahisar için çok kıymetli bir tertip yaptıklarını lisana getirerek, “Çok genç bir federasyonuz. Gençliğimize karşın hizmet konusunda da en düzgün 7 federasyon ortasındayız. Gerek dünya ve avrupa çapında atlet yetiştirme, gerek medya görünürlüğü, gerekse de atlet yetiştirme manasında ileri durumdayız. 5 yıldır bu tertibin içindeyiz. İtalya’nın yapamadığı tertibi da sırtımıza alarak gerçekleştirdik ve 6’ncısını yapıyoruz. Cumhurbaşkanlığı himayesine almış olmak, bu berata sahip olmak özel bir his. Umut ediyorum ki bu tertip ve benzerleri öteki valiliklere ve belediyelere örnek olsun. Biz gençlerle buluşan bir motivasyona sahibiz. Tertibimiz 186 ülkede canlı yayınlanırken, 300 bin kişiyi konuk edeceğiz ve en fazla sanatçı ile konserler düzenleyeceğiz” dedi.

MEHMET ZEYBEK: SPORUN BAŞŞEHRİ OLMA YOLUNDA EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, 2018 yılında başlanılan tertipte dünyanın en yeterli ödüllerinin sahibi olduklarını tabir ederek, “Sporun başşehri olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. 11 çim, 2 sentetik, 2 tane de standartlara uygun alanımız ile spor topluluğunun kamp için tercihi olan seçkin vilayetlerin başında geliyoruz. 80 ile 100 kadrosu konuk ediyoruz. Bu sene 25 ekip yurt dışından rezervasyon yaptı. 2023 yılında yapacağımız Dünya Motokros Şampiyonası’nın güzel olmasını diliyorum” diye konuştu.

KÜBRA GÜRAN YİĞİTBAŞI: BÖYLESİNE BÜYÜK BİR TERTİBE KONUT SAHİPLİĞİ YAPMAKTAN MEMNUNLUK DUYUYORUM

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı ise açıklamasında, “Afyonkarahisar Dünya Motokros Şampyonası’nı sevdi, motorsporları tutkunları da Afyonkarahisar’ı sevdi. Böylesine büyük bir tertibe mesken sahipliği yapmaktan memnunluk duyuyorum. Bu sene 6’ncısı düzenleniyor. Dünya büyükler, bayanlar, gençler ve Avrupa olmak üzere 30 Ağustos-3 Eylül tarihlerinde motorsporları tutkunlarını Afyonkarahisar’a bekliyoruz. En güzel altyapı, en güzel padok ve en düzgün tanıtım unvanlarını kazandık. Tekrar büyük bir heyecanla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çok değerli tesis ve altyapılara da sahibiz. Geçen yıl 180 ülkeden 3.5 milyar beşere tertip ve Afyonkarahisar tanıtıldı. 250-260 bin kişinin geçtiğimiz yıl katıldığı tertibe bu yıl daha fazla iştirak bekliyoruz. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında bu aktifliği daha büyük bir şevkle düzenleyeceğiz” formunda konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir